bg en

София отбеляза 500 дни до началото на олимпийските игри Париж 2024

София отбеляза 500 дни до началото на олимпийските игри Париж 2024

Над 400 ученици от столични училища се включиха в бягането „Щафетна обиколка на света“ с дължина 500 м. Събитието, което отбеляза 500 дни преди началото на олимпийските и параолимпийските игри в Париж през 2024 г., се организира от Посолството на Франция в България и Френския институт, съвместно със Столична община, Фондация „София - Европейска столица на спорта“ и Българския олимпийски комитет.

Над 200 деца на олимпийския фест в Чепеларе

Над 200 деца на олимпийския фест в Чепеларе

Над 200 момичета и момчета от 12 клуба участваха в Олимпийския зимен младежки фестивал „Олимпийски надежди - биатлон и ски-бягане 2023“. Форумът се проведе на 11 и 12 март 2023 г.

Стефка Костадинова връчи престижен приз на Анатоли Илиев

Стефка Костадинова връчи престижен приз на Анатоли Илиев

Българската спортна федерация за деца и младежи в риск (БСФДМР) бе отличена с престижната награда „Посланик на доброто“ по време на организираната от Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) годишна церемония. Спортната икона Стефка Костадинова връчи приза лично на Анатоли Илиев, председател на основаната преди 20 години  федерация.

Младите скиори от Боровец с най-много титли

Младите скиори от Боровец с най-много титли

Скиорите от Боровец и бордистите на Амерспорт, Бороборд и Оутипи грабнаха най-много титли на олимпийския младежки фестивал, който започна в Осогово.

БОК събира младите спортни таланти в Осогово и Чепеларе

БОК събира младите спортни таланти в Осогово и Чепеларе

Две планини ще бъдат домакини на Олимпийския зимен младежки фестивал тази година, който по традиция дава път на спортните таланти на България. Създадената вече традиция и добрата организация са предпоставка, че състезанията в Осогово и в Чепеларе ще се превърнат отново в своеобразни национални първенства за най-малките ни таланти в белите спортове.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Младите скиори от Боровец с най-много титли

fest23-1Скиорите от Боровец и бордистите на Амерспорт, Бороборд и Оутипи грабнаха най-много титли на олимпийския младежки фестивал, който започна в Осогово.

Организатори на събитието, което се провежда под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“ са Българският олимпийски комитет и fest23-1Асоциация „Спорт в свободното време“. И двете организации имат за свой приоритет развитието на спорта сред младите и насърчаването на талантите в ранна възраст.

Първи на старт застанаха алпийци и бордисти. В курорта, приел преди 10
години стартове за Европейската купа по сноуборд се събраха 154 бъдещи
fest23-6звезди на белите дисциплини. В гигантския слалом на стръмната и отлично
подготвена писта „Людмил Янков“ две от титлите бяха спечелени от скиорите на клуб Боровец“, по едно злато си осигуриха клуб „Чамкория“ и „Рилец“.

Веднага след това във Фънзоната се състояха спусканията на сноубордистите. Техен форлойфер (тестващ пистата) беше новата голяма звезда на българския сноуборд Андреа Коцинова, която се завърна с два медала от европейския олимпийски фестивал в Италия миналия месец. Андреа започна своя спортен път именно от надпреварите на БОК, в които през последните 6 години неизменно бе сред призьорите с 3 златни, 2 сребърни и един бронзов медала. Най-бързи днес сред младите бордисти в Осогово бяха представителите на Амерспорт, Бороборд и fest23-9Оутипи, спечелили по две титли, седмото злато бе за Юлен.

Сред официалните лица наградили и поздравили призьорите бяха кметът на
Кюстендил Петър Паунов, управителят на ски и борд зона „Осогово“ Явор Спиридонов, треньорите по сноуборд Виктор Жеков и Сотир Марков, новата
българска звезда в сноуборда Андреа Коцинова и др. Благодарност за участието към всички отправи и Анатоли Илиев – председател на Асоциация „Спорт в свободното време“, който поздрави присъстващите от името на председателя на БОК Стефка Костадинова. Ски и борд зона Осогово, която отново предложи перфектни условия за участници и гости. За младите български таланти в зимните спортове бяха предвидени много предметни награди, купи и призове.

Двете планини Осогово и Родопи са домакини на Олимпийския зимен младежки
фестивал тази година, който по традиция дава път на спортните таланти на
България. Втората част на фестивала е на 11 и 12 март в местността Язовира на Пампорово над Чепеларе, където ще се съберат младите ни таланти в биатлона и в ски-бягането. По традиция най-много участници се очакват от клубовете fest23-7„Сапарева баня“, „Рилски скиор“ и др. Предварителните заявки са за участие на близо 100 биатлонисти. За медалистите във всички спортове са предвидени много награди и призове.

Зимният фестивал се провежда вече 11-а поредна година под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“. За много от децата това са сред малкото официални стартове през започналата с недостатъчно сняг зима. От основаването си досега тези състезания са били първо сериозно изпитание за много български спортни надежди, по-късно утвърдили се в националните отбори, участвали в младежки олимпийски игри и в европейските спортни форуми. Целта на фестивала е да допринася за fest23-12популяризирането на основните идеали, принципи и ценности на олимпизма и разпространяването им сред младото поколение, както и да даде възможност за изява на младите спортни таланти.

Призьорите може да видите ТУК


София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC