bg en

Стартира продажбата на билети за игрите Париж 2024

Стартира продажбата на билети за игрите Париж 2024

От днес вече е отворена централизираната платформа за продажба на билети за олимпийските игри Париж 2024.

Президентът награди изявени наши спортисти

Президентът награди изявени наши спортисти

Президентът Румен Радев награди изявени наши спортисти на церемония в Гербовата зала на "Дондуков" 2.

Костадинова към БФ Волейбол: Българите ви възприеха и дариха със званието „Отборът на народа“

Костадинова към БФ Волейбол: Българите ви възприеха и дариха със званието „Отборът на народа“

Българският олимпийски комитет отличи БФ волейбол по случай 100-годишния юбилей на този спорт у нас. Специалният плакет бе връчен от председателя на БОК Стефка Костадинова на президента на БФВ Любомир Ганев на тържествената церемония, с която бе отбелязана годишнината.

Белчо Горанов с европейска награда

Белчо Горанов с европейска награда

Белчо Горанов, генерален секретар на БОК, получи престижна награда на Европейските олимпийски комитети (EОК).

Легендите на бокса се събраха в чест на Георги Костадинов

Легендите на бокса се събраха в чест на Георги Костадинов

Емоционално, с много усмивки, закачки и позитивна енергия. Така премина честването, организирано от Българска федерация по бокс, по повод 50-годишния юбилей от златния медал, спечелен от Георги Костадинов на Игрите в Мюнхен 1972-а в категория до 51 кг.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Предварителна програма за участието на българите в Пекин 2022

2022-Beijing logoЧасовете са местно време – разликата между Пекин и София е 6 часа

05.02 събота

13.15 – 14.00 Ски-скок мъже нормална шанца тренировъчни опити – Владимир Зографски

14.20 – 15.26 Ски-скок мъже нормална шанца квалификации - Владимир Зографски

17.00 – 18.15 Биатлон микс щафета 4х6 км – ще се реши на място

19.10 – 20.20 Шейни мъже единично 1.манш - Павел Ангелов

20.50 – 22.00 Шейни мъже единично 2.манш - Павел Ангелов

 

06.02 неделя

15.00 – 16.35 Ски-бягане мъже 15+15 км скиатлон - Симеон Деянов

? 18.00 – 18.35 Ски-скок мъже нормална шанца тренировъчни опити – Вл. Зографски

? 19.00 – 19.45 Ски-скок мъже нормална шанца състезателни опити – Вл. Зографски

? 20.00 – 20.33 Ски-скок мъже нормална шанца финал - Вл. Зографски

19.30 – 20.40 Шейни мъже единично 3.манш - Павел Ангелов

21.15 – 21.59 Шейни мъже единично 4.манш - Павел Ангелов

 

07.02 понеделник

10.15 – 11.55 Ски гигантски слалом жени 1.манш – Ева Вукадинова

13.45 – 15.39 Ски гигантски слалом жени 2.манш – Ева Вукадинова

17.00 – 18.40 Биатлон жени 15 км индивидуално – М.Тодорова, Д.Кадева, М.Здравкова, Л.Христова

 

08.02 вторник

11.07 – 11.32 Сноуборд PGS мъже квалификации – Радослав Янков

12.01 – 12.26 Сноуборд PGS мъже елиминации – Радослав Янков

14.48 – 16.00 Сноуборд PGS мъже 1/8, ¼, ½ и финали – Радослав Янков

16.30 – 18.15 Биатлон мъже 20 км индивидуално – В.Илиев, Д. Герджиков, А.Синапов, Б.Тодев

16.50 – 17.35 Ски-бягане мъже спринт св. стил квалификации - Симеон Деянов

? 18.55 – 20.14 Ски-бягане мъже спринт св. стил ¼, ½ и финал - Симеон Деянов

 

09.02 сряда

10.15 – 11.50 Ски слалом жени 1.манш - Ева Вукадинова

13.45 – 15.29 Ски слалом жени 2.манш - Ева Вукадинова

 

11.02 петък

15.00 – 16.35 Ски-бягане мъже 15 км кл. стил - Симеон Деянов

17.00 – 18.10 Биатлон жени 7.5 км спринт - М.Тодорова, Д.Кадева, М.Здравкова, Л.Христова

17.45 – 18.30 Ски-скок мъже голяма шанца тренировъчни опити - Владимир Зографски

19.00 – 20.06 Ски-скок мъже голяма шанца квалификации - Владимир Зографски

 

12.02 събота

17.00 – 18.15 Биатлон мъже 10 км спринт - В.Илиев, Д.Герджиков, А.Синапов, Б.Тодев

? 18.00 – 18.35 Ски-скок мъже голяма шанца тренировъчни опити – Вл. Зографски

? 19.00 – 19.45 Ски-скок мъже голяма шанца състезателни опити – Вл. Зографски

? 20.00 – 20.33 Ски-скок мъже голяма шанца финал – Владимир Зографски

 

13.02 неделя

10.15 – 12.15 Ски гигантски слалом мъже 1.манш – Алберт Попов и Камен Златков

13.45 – 15.49 Ски гигантски слалом мъже 2.манш – Алберт Попов и Камен Златков

17.00 – 17.40 Биатлон жени 10 км преследване -

18.45 – 19.25 Биатлон мъже 12.5 км преследване –

 

15.02 вторник

17.00 – 18.15 Биатлон мъже щафета 4х7.5 км - В.Илиев, Д. Герджиков, А.Синапов, Б.Тодев

18.08 – 22.25 Фигурно пързаляне жени кратка програма - Александра Фейгин

 

16.02 сряда

10.15 – 12.10 Ски слалом мъже 1.манш – Алберт Попов и Камен Златков

13.45 – 15.39 Ски слалом мъже 2.манш – Алберт Попов и Камен Златков

15.45 – 17.00 Биатлон жени щафета 4х6 км - М.Тодорова, Д.Кадева, М.Здравкова, Л.Христова

 

17.02 четвъртък

18.08 – 21.57 Фигурно пързаляне жени волна програма - Александра Фейгин

 

18.02 петък

? 17.00 – 17.45 Биатлон мъже 15 км масов старт -

 

19.02 събота

? 17.00 – 17.45 Биатлон жени 12.5 км масов старт -

 

Забележка: Часовете са местно време в Пекин, 6 часа плюс от България. Програмата е предварителна и са възможни промени. В част от спортовете участието до финал ще зависи от класирането в елиминации и квалификации от предишните дни или сесии. Възможно е участието в някои дисциплини да се решава на място със заявките на техническите конференции съобразно моментна форма, здравословно състояние и треньорска стратегия.

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC