Стартира продажбата на билети за игрите Париж 2024

Стартира продажбата на билети за игрите Париж 2024

От днес вече е отворена централизираната платформа за продажба на билети за олимпийските игри Париж 2024.

Президентът награди изявени наши спортисти

Президентът награди изявени наши спортисти

Президентът Румен Радев награди изявени наши спортисти на церемония в Гербовата зала на "Дондуков" 2.

Костадинова към БФ Волейбол: Българите ви възприеха и дариха със званието „Отборът на народа“

Костадинова към БФ Волейбол: Българите ви възприеха и дариха със званието „Отборът на народа“

Българският олимпийски комитет отличи БФ волейбол по случай 100-годишния юбилей на този спорт у нас. Специалният плакет бе връчен от председателя на БОК Стефка Костадинова на президента на БФВ Любомир Ганев на тържествената церемония, с която бе отбелязана годишнината.

Белчо Горанов с европейска награда

Белчо Горанов с европейска награда

Белчо Горанов, генерален секретар на БОК, получи престижна награда на Европейските олимпийски комитети (EОК).

Легендите на бокса се събраха в чест на Георги Костадинов

Легендите на бокса се събраха в чест на Георги Костадинов

Емоционално, с много усмивки, закачки и позитивна енергия. Така премина честването, организирано от Българска федерация по бокс, по повод 50-годишния юбилей от златния медал, спечелен от Георги Костадинов на Игрите в Мюнхен 1972-а в категория до 51 кг.

Зимни игри „Торино 2006”

БИАТЛОН
20 км, мъже
62 място Виталий Руденчик

15 км, жени
12. Екатерина Дафовска
29. Ирина Никулчина
44. Павлина Филипова
55. Нина Кадева
 
10 км, мъже
21. Виталий Руденчик

7,5 км, жени
33. Екатерина Дафовска
36. Ирина Никулчина
46. Павлина Филипова
58. Радка Попова    

10 км преследване, жени:
28. Екатерина Дафовска
30. Ирина Никулчина
32. Павлина Филипова
Радка Попова бе изпреварена с една обиколка и спряна след третата стрелба

12,5 км преследване, мъже:
35. Виталий Руденчик

щафета 4 по 6 км, жени:
8. България (Павлина Филипова, Радка Попова, Ирина Никулчина и Екатерина Дафовска)

12,5 км масов старт, жени
8. Екатерина Дафовска 

СКИ АЛПИЙСКИ ДИСЦИПЛИНИ
алпийска комбинация, мъже:
31. Mихаил Седянков (България      
Стефан Георгиев отпада в първия манш на слалома, след като бе 43-и в спускането

слалом, жени:
Мария Киркова не завърши във ІІ манш, след като бе 41-а в първия

слалом, мъже

25. СТЕФАН ГЕОРГИЕВ
Деян Тодоров отпадна във ІІ манш, след като бе 43 в първия манш, а Михаил Седянков отпадна още в І манш

СКИ - БЯГАНЕ
двойно преследване на 30 км, мъже (15 км класичести стил и 15 км свободен стил)

Иван Баряков бе спрян от участие, след като бе задминат от водещите

15 км ски бягане класически стил, мъже:   
68. Иван Баряков      

1,3 км спринт, мъже:
71. Иван Баряков (в квалификациите)

СКИ СКОКОВЕ
90-метрова шанца, мъже:
Петър Фъртунов и Георги Жарков отпадат в квалификацията като са съответно 64-и (83,5 м и 85,0 т.) и 66-и (80,0 м и 77,5 т.)

120-метрова голяма шанца:
Георги Жарков и Петър Фъртунов отпадат в квалификацията, като са съответно 44-и (98.5 м и 59.3 т.) и 52-и (84.5 м и 26.6 т.)

СПУСКАНЕ С ШЕЙНИ
едноместна шейна, мъже
31. ПЕТЪР ИЛИЕВ

СНОУБОРД
бордъркрос, жени:
22. Александра Жекова - отпада в квалификациите

паралелен гигантски слалом, жени:
25. Александра Жекова - отпада в квалификациите

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ
спортни двойки
19.  Румяна Спасова и Станимир Тодоров
мъже:
17. Иван Динев

танцовите двойки:
5. Албена Денкова и Максим Стависки

ШОРТТРЕК
500 м, жени:
2. ЕВГЕНИЯ РАДАНОВА (БЪЛГАРИЯ) - 44.374
 
1500 м,жени:
6. Евгения Раданова - първа в "Б" финал

1000 м,жени:
финал А:     
Евгения Раданова беше дисквалифицирана в трета четвъртфинална серия  

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC