Стефка Костадинова награди националните призьори за деца и младежи в риск

Стефка Костадинова награди националните призьори за деца и младежи в риск

Стефка Костадинова бе сред официалните лица, наградили призьорите от държавното първенство за деца и младежи в риск.

16 наши спортисти тръгват за зимния олимпийски фест във Финландия

16 наши спортисти тръгват за зимния олимпийски фест във Финландия

16 наши спортисти в 6 дисциплини - ски-алпийски дисциплини, ски бягане, биатлон, фигурно пързаляне и шорттрек ще стартират на зимния младежки олимпийски фестивал във Вуокати, Финландия (20-25 март).

С 15 медала младите таланти на Сапарева баня са № 1 в олимпийския фестивал на БОК

С 15 медала младите таланти на Сапарева баня са № 1 в олимпийския фестивал на БОК

Младите талантливи спортисти от Сапарева баня са номер 1 по спечелени медали в олимпийския зимен фестивал на БОК. Десетото юбилейно издание завърши днес със ски-бяганията в местността Язовира на ски-зона Пампорово-Чепеларе.

 Троян и Сапарева баня с най-много медали в биатлона на олимпийския фест в Чепеларе

Троян и Сапарева баня с най-много медали в биатлона на олимпийския фест в Чепеларе

Гъстата мъгла, студеното време и силният вятър не попречиха на ентусиазва на бъдещите спортни звезди на България в биатлона. Със стартовете в местността Язовира на Пампорово днес продължи десетия юбилеен олимпийски младежки зимен фестивал Чепеларе 2022.

В Чепеларе си дават среща бъдещите звезди в зимните ни спортове

В Чепеларе си дават среща бъдещите звезди в зимните ни спортове

Десетият олимпийски зимен младежки фестивал завършва през този уикенд уикенд със състезанията по биатлон и ски-бягане. Юбилейното издание на форума отново се организира от Българския олимпийски комитет и за втора поредна година обхваща стартове в две планини - Осогово и Родопите.

Представянето на българите във Ванкувър

Шорттрек:

ЖЕНИ:

  • 500 м:
    • Евгения Раданова  9, отпада на четвъртфинал
    • Марина Георгиева-Николова – 32, два фаулстарта в сериите
  • 1500 м:
    • Евгения Раданова – 7,  Марина Георгиева-Николова – 17.
  • 1000 м:
    • Евгения Раданова – отпада в квалификациите

МЪЖЕ:

  • 1000 м:
    • Асен Пандов – 31, остава последен в серията си.

 

СНОУБОРД

ЖЕНИ:

  • бордъркрос:
    • Александра Жекова пада тежко в  тренировъчното спускане и не завършва квалификациите.

МЪЖЕ:

  • паралелен гигантски слалом:
    • Иван Ранчев -  26.

 

ШЕЙНИ

МЪЖЕ: единично:  Петър Илиев – 35, Иван Папукчиев – 37.

 

БИАТЛОН

МЪЖЕ:

  • 10 км:
    • Красимир Анев – 25
    • Михаил Клечоров – 59
    • Мирослав Кенанов – 82 
    • и Владимир Илиев - 83.
  • преследване:
    • Михаил Клечоров – 44
    •  и Красимир Анев – 45.
  • 20 км:
    • К.Анев – 25
    • М.Клечоров – 63
    • В.Илиев – 79
    • М.Богданов - 84.
  • щафета: България – 16.

ЖЕНИ:

  • 7.5 км:  Нина Кленовска – 62.
  • 5 км:  Нина Кленовска – 48.

 

СКИ-БЯГАНЕ

МЪЖЕ:

  • 15 км:
    • Веселин Цинзов – 50.
  • 30 км преследване:
    • Веселин Цинзов – не завършва.

ЖЕНИ:

  • 10 км:
    • Антония Григорова – 60
    • Теодора Малчева – 66.
  • 15 км преследване:
    • Антония Григорова – 62.

 

СКИ-АЛПИЙСКИ

МЪЖЕ:

  • спускане:
    • Стефан Георгиев – пада по трасето.
  • супер Г:
    • Стефан Георгиев – 41.
  • суперкомбинация:
    • Стефан Георгиев – 34.
  • гигантски слалом:
    • Стефан Георгиев – 48.
  • слалом:
    • Килиан Албрехт -20 и Стефан Герогиев – 25.

ЖЕНИ:

  • спускане:
    • Мария Киркова – 33.
  • супер Г:
    • Мария Киркова – не завършва.
  • гигантски слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.
  • слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC