Легендарната Мария Гроздева приключи кариерата си

Легендарната Мария Гроздева приключи кариерата си, като в последното си състезание на 25 м пистолет не успя да се класира за финал. И остана 27-а с 578 точки.

След 33 г. България отново има финалист в плуването!

След 33 години България отново има финалист в плуването. Дебютантът Йосиф Миладинов се нареди сред най-добрите 8 на 100 м бътерфлай, като завърши втори в полуфинала – 51,06 сек.

Антоанета Костадинова на втори финал в стрелбата

Антоанета Костадинова има шанс да спечели второ отличие на олимпийските игри в Токио, след като се класира за финал на 25 м пистолет с най-добър резултат – 590 т.

Йосиф Миладинов е на полуфинал на 100 м бътерфлай

Йосиф Миладинов намери място сред 16-те полуфиналисти на 100 м бътерфлай на олимпийския турнир по плуване в Токио. Европейският вицешампион за мъже се класира с шесто време от квалификациите - 51.28 секунди, побеждавайки своя идол Чад льо Кло.

Стойка Кръстева е на крачка от медала

Стойка Кръстева е на крачка от медала на олимпийския турнир по бокс в Токио. Петата от Лондон 2012 се класира за четвъртфиналите в категория до 51 кг, след като бе убедителна срещу американката Вирджиния Фукс (САЩ) - 5:0 съдийски гласа (29:28, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27:29).

18 българи в 8 вида спорт ще ни представят на зимните младежки олимпийски игри

BUL TEAM LOGO 1Общото събрание на Българския олимпийски комитет (БОК) утвърди състава на олимпийската ни делегация за участие на третите зимни младежки олимпийски игри в Лозана, Швейцария от 9 до 22 януари 2020 г.
На игрите България ще бъде представена от 18 млади състезатели, с 6 повече от предишното издание Лилехамер 2016, в 8 вида спорт.