Книга събра почти всички олимпийски шампиони и медалисти на България

Книга събра почти всички олимпийски шампиони и медалисти на България

За първи път в историята книга събра на церемония живите олимпийски медалисти на България. Над 150 олимпийски шампиони и призьори присъстваха днес на представянето на книгата "България на Олимп".Луксозното 400-странично издание бе промотирано със стилно тържество в софийския хотел „Маринела“ и събра 30 от олимпийските шампиони на България и още над 150 сребърни и бронзови медалисти.

Белчо Горанов приветства участниците в

Белчо Горанов приветства участниците в "София ърбан зона 2020“

Белчо Горанов бе сред официалните гости, които дадоха старт на Европейската седмица на спорта. Кратката церемония се състоя в последния ден от организираната от „София – европейска столица на спорта и Столична община „Ърбан зона 2020“ в Княжеската градина до Орлов мост.

Книга събира под знамената олимпийските герои на България

Книга събира под знамената олимпийските герои на България

  За първи път в историята книга събира на церемония живите олимпийски медалисти на България. Луксозното 400-странично издание „България на Олимп“ ще се промотира със стилно тържество в софийския хотел „Маринела“ на 29 септември от 12 часа.

Един велик боксов шампион на 60

Един велик боксов шампион на 60

Един от най-великите шампиони в историята на аматьорския бокс навършва днес 60 години.

БОК отличи със „Специален медал“ Анатоли Илиев

БОК отличи със „Специален медал“ Анатоли Илиев

Българският олимпийски комитет (БОК) отличи новатора в спортния мениджмънт у нас, дългогодишен организатор и изтъкнат деятел Анатоли Илиев със „Специален медал на БОК“

Българите на игрите Атина 2004

ЛЕКА АТЛЕТИКА
100 м финал, жени:
4 м Ивет Лалова

200 м, жени
5 м Ивет Лалова

овчарски скок, жени:
24. Таня Стефанова

400 м, жени:
11. Мариана Димитрова

1500 м, жени;
5. Даниела Йорданова

ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ:
жени, 48 кг
6. Изабела Драгнева

жени, 69 кг
4. Славейка Ружинска
6. Милена Трендафилова

мъже, 77 кг
6. Иван Стоицов

мъже, 94 кг
1. МИЛЕН ДОБРЕВ

мъже, над 105 кг
3. ВЕЛИЧКО ЧОЛАКОВ

ДЖУДО:
3.ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ

КОЛОЕЗДЕНЕ:
масов старт на шосе, мъже:
Димитър Господинов - не завърши

бързина чрез отстраняване, жени:
12. Евгения Раданова

ПЛУВАНЕ:
400 м свободен стил, мъже:
32.Петър Стойчев

400 м съчетано плуване,жени:
23.Ана Дангалакова

200 м съчетано плуване, мъже:
18. Михаил Александров


СПОРТНА СТРЕЛБА:

пневматичен пистолет от 10 м, мъже:
4. Таню Киряков

10 м пневматичен пистолет, жени:
3. Mария Гроздева

малокалибрен пистолет от 50 м, мъже
7. Таню Киряков

малокалибрен пистолет от 25 м, жени
1. МАРИЯ ГРОЗДЕВА

СПОРТНА ГИМНАСТИКА:
земя,мъже
3. Йордан Йовчев

халки, мъже
2. Йордан Йовчев

 

СТРЕЛБА С ЛЪК:
индивидуално, мъже:
17.Явор Христов

 

КОНЕН СПОРТ
прескачане на препятствия, индивидуално
43. Росен Райчев

 

БАДМИНТОН:

жени
5. Петя Неделчева

 

ГРЕБАНЕ 

скиф, жени:
3. Румяна Нейкова

скиф, мъже
3. Иво Янакиев

двойка скул, жени:
4. Анет-Жаклин Бушман и Миглена Маркова


ВЕТРОХОДСТВО
клас Мистрал, мъже
33.Веселин Нанев

клас Мистрал, жени
19. Ирина Константинова

 

ПЛАЖЕН ВОЛЕЙБОЛ
жени:
9. Петя Янчулова и Лина Янчулова


БОРБА, КЛАСИЧЕСКИ СТИЛ:

60 кг
3. Армен Назарян

БОКС:
64 кг
3. Борис Георгиев


ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА:
ансамбли
3. България (Елеонора Кежова, Жанет Илиева, Галина и Владислава Танчева, Кристина Рангелова и Зорница Маринова)

индивидуално:
6. Симона Пейчева

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC