Чучуганов и Цинзов са 12-ти във втория полуфинал на ски бягането

Чучуганов и Цинзов са 12-ти във втория полуфинал на ски бягането

Ски бегачите Йордан Чучуганов и Веселин Цинзов завършиха на 12-о място във втория полуфинал в отборния спринт и не успяха да се класират за финала в дисциплината.

Жекова с дизайнерско златно кюлче от Fibank

Жекова с дизайнерско златно кюлче от Fibank

На стилна церемония Първа инвестиционна банка (Fibank), генерален спонсор на Българския олимпийски комитет (БОК), награди Александра Жекова, най-добре представилата се българка до момента на зимните олимпийски игри в Пьонгчанг.

Зографски на финал на голяма шанца

Зографски на финал на голяма шанца

Владимир Зографски преодоля квалификациите на голямата шанца на олимпийския турнир по ски скок в Пьонгчанг. Българинът завърши 31-и в пресявките с 94.3 точки след опит от 123.0 метра.

Жекова завърши 6-та с разтегнато сухожилие

Жекова завърши 6-та с разтегнато сухожилие

Александра Жекова завърши шеста в сноубордкроса на олимпийските игри в Пьонгчанг, като кара с разтегнато сухожилие. На предишната олимпиада Сочи 2014 тя завърши пета.

Стефка Костадинова към олимпийци: „Искам да ви дам цялата си сила“, СНИМКИ

Стефка Костадинова към олимпийци: „Искам да ви дам цялата си сила“, СНИМКИ

Председателят на БОК Стефка Костадинова се срещна днес с българските олимпийци на Игрите в ПьонгЧанг.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 223 МЕДАЛА.

Класиране на българските спортисти на летните игри "Пекин 2008"

beijing logo

Бадминтон - 1 състезател
Петя Неделчева, 9-то място

Бокс - 2 състезатели
Борис Георгиев (64 кг), отпада на 1/8-финалите
Кубрат Пулев (над 91 кг), отпада на 1/8-финалите

Борба - 13 състезатели
жени
Елина Васева (63 кг), 7-мо място
Станка Златева (72 кг), сребърен медал

класически стил
Венелин Венков (55 кг), 17-то място
Армен Назарян (60 кг), 7-мо място
Николай Гергов (66 кг), 5-то място
Явор Янакиев (74 кг), бронзов медал
Калоян Динчев (96 кг), 14-то място
Иван Иванов (120 кг), 13-то място

свободен стил
Анатоли Гуйдя (60 кг) - не участва поради контузия

Радослав Великов (55 кг), бронзов медал
Серафим Бързаков (66 кг), 11-то място
Кирил Терзиев (74 кг), бронзов медал
Божидар Бояджиев (120 кг), 13-то място


Ветроходство - 1 състезателка
Ирина Константинова - уиндсърфинг (RS:X), 12-то място

Волейбол - 12 състезатели
5-то място:
Андрей Жеков, Боян Йорданов, Владимир Николов, Евгени Иванов
Иван Тасев, Костадин Стойков, Красимир Гайдарски, Матей Казийски
Пламен Константинов, Теодор Салпаров, Тодор Алексиев, Христо Цветанов

Гребане - 3 състезатели
Румяна Нейкова (скиф), олимпийска шампионка
Иво Янакиев и Мартин Янакиев (двойка скул), 10-то място

Кану-каяк - 2 състезатели
Деян Георгиев и Аднан Алиев (двуместно кану), 500 м - 7-мо място; 1000 м - отпадат на полуфиналите

Колоездене - 2 състезатели
Даниел Петров (шосе, масов старт), не завършва
Евгени Балев (шосе, масов старт), не завършва

Лека атлетика - 16 състезатели
норматив "А"
Даниела Йорданова, 1500 метра - не участва заради положителна
допингпроба
Добринка Шаламанова, 3000 метра с препятствия - не завършва в
сериите поради контузия на крака
Ивет Лалова, 100 метра - 15-то място, 200 м - 18-то място
Илиян Ефремов, овчарски скок - три неуспешни опита в
квалификацията
Инна Ефтимова, 100 м - 43-то време в сериите, 200 м - 26-то време на четвъртфиналите
Кольо Нешев, копие - 36-то място в квалификацията
Момчил Караилиев, троен скок - 11-то място на финала
Спас Бухалов, овчарски скок - 25-то място в
квалификацията
Тезджан Наимова, 100 м - 45-то време в сериите
Гита Додова, троен скок - 25-то място в квалификацията

норматив "Б"
Венера Гетова, диск - 34-то място в квалификацията
Георги Иванов, гюлле - три неуспешни опита в
квалификацията
Десислав Гунев, 100 метра - 58-мо време в сериите; 200 м - 54-то време в сериите
Николай Атанасов, скок на дължина - 35-то място в
квалификацията
Румяна Карапетрова, копие - 52-ро място в квалификацията
Цветелина Кирилова, 400 метра с препятствия - 14-то време в
полуфиналите

Плуване - 4 състезатели
Георги Палазов, 100 м бътерфлай - 60-то място; 200 м бътърфлай - 39-то място
Михаил Александров, 100 м бруст - 11-то място с национален рекорд, 200 м бруст - 24-то място с национален рекорд; 200 м съчетано с национален рекорд
Нина Рангелова, 200 м свободен стил - 30-то място с национален рекорд
Петър Стойчев, 1500 м свободен стил - 30-то място, 10 км плувен маратон - 6-то място

Спортна гимнастика - 2 състезатели
Йордан Йовчев, 8-мо място на халки
Николина Танкушева, 61-ви резултат в квалификацията

Спортна стрелба - 4 състезатали
Десислава Балабанова, 50 м пушка 3 х 20 - 28-мо място в
квалификацията, 10 м пневматична пушка - 26-то място в
квалификацията
Ирена Танова, 25 м пистолет - 37-мо място в квалификацията, 10 м пневматичен пистолет - 32-ро място в квалификацията
Мария Гроздева, 25 м пистолет - 5-то място, 10 м пневматичен пистолет - 11-то място в квалификацията
Таню Киряков, 50 м пистолет - 7-мо място, 10 м пневматичен пистолет - 10-то място в квалификацията

Стрелба с лък - 1 състезател
Даниел Павлов - 70м/72 стрели , 70м/12 стрели
59-ти в квалификациите, губи на 1/32-финалите от Балжинима
Циремпилов (Русия)

Тенис - 1 състезателка
Цветана Пиронкова - отпада във втория кръг, на 1/16-финали

Художествена гимнастика - 8 състезателки
индивидуално
Елизабет Паисиева, 19-то място
Симона Пейчева, 10-то място

ансамбъл, 5-то място:
Зорница Маринова, Йоанна Танчева, Йолита Манолова, Мая Пауновска, Татяна Тонгова, Цвета Кусева

*** Общо 72 спортисти - без 2 отпаднали (70 спортисти)
*** Премиите от ДАМС за игрите в "Пекин 2008":
златен медал - 140 000 лв.
сребърен медал 120 000 лв.
бронзов медал 100 000 лв.
4-то място 50 000 лв.
5-то място 40 000 лв.
6-то място 30 000 лв.
7-мо място 20 000 лв.
8-мо място 10 000 лв.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC