Ново злато за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Ново злато за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Александра Начева спечели пети златен медал за България от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. 17-годишната ни състезателка триумфира в тройния скок на турнира по лека атлетика в аржентинската столица, след като се справи с конкуренцията на испанката Мария Висенте.

Тактиката бе да хвърля усилията си на двойки, разкри Адриан Андреев

Тактиката бе да хвърля усилията си на двойки, разкри Адриан Андреев

Заради травмата, тактиката бе да хвърля всички усилия на двойки, което се оказа и успешен ход - заяви Адриан Андреев, който на младежките олимпийски игри спечели сребърен медал при дуетите заедно с Ринки Хиджиката (Австралия). - А партньора си не съм го избирал аз, жребият ми го отреди.

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Смесената ни двойка в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров спечели втора титла на продължаващите в Буенос Айрес младежки олимпийски игри.

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

България спечели още един медал на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. В кат. над 85 кг Христо Христов завоюва сребро, което е второ наше отличие в щангите.

Нови 5 български медала с двама шампиони на младежката олимпиада

Нови 5 български медала с двама шампиони на младежката олимпиада

Злато за Кирил Киров в микса на 10 м въздушен пистолет и за Мария Делчева в отборния бадминтон, минимум сребро за Адриан Андреев в тениса, бронз за Галя Шатова в щангите и за Едмонд Назарян в борбата

Класиране на българите на зимните игри в Сочи


Сноуборд

бордъркрос
- 5. АЛЕКСАНДРА ЖЕКОВА
паралелен гигантски слалом - 25. РАДОСЛАВ ЯНКОВ
паралелен слалом - 21. РАДОСЛАВ ЯНКОВ

Ски бягане
Жени
скиатлон, 15 км - 56. АНТОНИЯ ГРИГОРОВА-БУРГОВА
спринт, свободен стил - 54. ТЕОДОРА МАЛЧЕВА, 60. АНТОНИА ГРИОРОВА-БУРГОВА
30 км, свободен стил - 50. АНТОНИЯ ГРИГОРОВА-БУРГОВА
ТЕОДОРА МАЛЧЕВА- не завърши
Мъже
30 км, скиатлон - 53.ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ, 57. АНДРЕЙ ГРИДИН
спринт, свободен стил - 64. АНДРЕЙ ГРИДИН
15 км, класически стил - 41. ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ
отборен спринт - 18. БЪЛГАРИЯ (Андрей Гридин и Веселин Цинзов) - отпадна на полуфиналите
50 км, свободен стил - 41. АНДРЕЙ ГРИДИН, ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ - не завърши

Биатлон
Мъже
спринт, 10 км - 49. КРАСИМИР АНЕВ, 60. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ
70. МИХАИЛ КЛЕЧЕРОВ, 76. ИВАН ЗЛАТЕВ
преследване на 12.5 км - 48. КРАСИМИР АНЕВ, 55. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ
20 км, индивидуално - 36. КРАСИМИР АНЕВ, 39. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ, 68. МИХАИЛ КЛЕЧЕРОВ, 75. МИРОСЛАВ КЕНАНОВ
щафета 4 по 7,5 км - 15. БЪЛГАРИЯ (Михаил Клечеров, Иван Златев, Владимир Илиев и Красимир Анев)
Жени
7,5 км спринт - 61. ДЕСИСЛАВА СТОЯНОВА
15 км, индивидуален старт - 72. ДЕСИСЛАВА СТОЯНОВА

Ски-алпийски дисциплини,
Мъже
спускане - 36. ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ, 38. НИКОЛА ЧОНГАРОВ
супекомбинация - 23. НИКОЛА ЧОНГАРОВ, ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ - пропусна врата в слалома и отпадна
супергигантски слалом - 39. НИКОЛА ЧОНГАРОВ, 41. ГЕОГРИ ГЕОРГИЕВ
гигантски слалом
* СТЕФАН ПРИСАДОВ - отпадна в първия манш.
слалом - НИКОЛА ЧОНГАРОВ - отпадна във втория манш
ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ и Стефан Присадов - отпаднат в първия манш
Жени
гигантски слалом - 36. МАРИЯ КИРКОВА
слалом - МАРИЯ КИРКОВА – не завърши във втори манш

Шейни
38. СТАНИСЛАВ БЕНЬОВ

Ски скок
малка шанца - Владимир Зографски е 44-ти в квалификациите и не успя да се класира за основната надпревара.
голяма шанца - 47. ВЛАДИМИР ЗОГРАФСКИ - не се класира за втория скок

 

 

 

 

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC