Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Със стартовете на ски-бегачите в Осогово завърши Олимпийският зимен младежки фестивал.

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Церемонията продължи повече от два часа, а финалът бе обявен от президента на МОК Томас Бах.

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков отпадна още в квалификациите в паралелния гигантски слалом на сноуборда в Пьонгчанг.

Биатлонистките ни завършиха 16-и

Биатлонистките ни завършиха 16-и

Биатлонистките ни завършиха 16-и в щафетата 4 по 6 км на олимпийските игри в Пьонгчанг.

Чучуганов и Цинзов са 12-ти във втория полуфинал на ски бягането

Чучуганов и Цинзов са 12-ти във втория полуфинал на ски бягането

Ски бегачите Йордан Чучуганов и Веселин Цинзов завършиха на 12-о място във втория полуфинал в отборния спринт и не успяха да се класират за финала в дисциплината.

Съставът на делегацията ни за игрите "Сочи 2014"

Спортисти 18

Сноуборд
Александра Жекова
Радослав Янков

Алпийски дисциплини
Георги Георгиев
Никола Чонгаров
Стефан Присъдов
Мария Киркова

Ски бягане
Веселин Цинзов
Андрей Гридин
Антония Григорова-Бургова
Теодора Малчева

Ски скок
Владимир Зографски

Биатлон
Красимир Анев
Владимир Илиев
Мирослав Кенанов
Иван Златев
Михаил Клечоров
Десислава Стоянова

Шейни
Станислав Беньов

Длъжностни лица
Виктор Жеков – треньор сноуборд
Георги Атанасов - треньор сноуборд
Георги Вергов - треньор шейни
Иван Каневчев – треньор ски алпийски дисциплини
Расто Азнох – треньор ски алпийски дисциплини
Бор Шепец – техническо лице ски алп. дисциплини
Пламен Неделяков – ст.треньор ски бягане
Йорданка Гювийска – треньор ски бягане
Емил Зографски – треньор ски скок
Георги Фъртунов – треньор биатлон
Красимир Дочев – треньор биатлон
Александър Младенов – техническо лице биатлон
Петър Петров – техническо лице биатлон

Медицински екип
д-р Първан Първанов – лекар
Момчил Кинов – масажист

Ръководство
Стефка Костадинова – председател на БОК, ръководител на делегацията
Белчо Горанов – генерален секретар на БОК, заместник ръководител на делегацията
Румяна Динева – шеф на мисия
Екатерина Дафовска - олимпийско аташе, ръководител отбор биатлон

Оперативно управление
Камелия Игнатова – администрация и международна дейност, основен офис Олимпийско село “Роза Кутор“
Тодор Шабански – прес аташе
Християн Янков – протокол и транспорт
Лилия Пандурова – администрация, офис Олимпийско село “Лаура“

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC