Българите се прибират от младежката олимпиада с рекордните 10 медала и петима шампиони

Българите се прибират от младежката олимпиада с рекордните 10 медала и петима шампиони

Горяна Стоева остана четвърта на младежките олимпийски игри в Аржентина. Последната ни участничка в Буенос Айрес отстъпи в мача за бронза на боксовия турнир в кат. 51 кг срещу представителката на САЩ Хевън Дестини Гарсия с 0:5.

Ново злато за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Ново злато за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Александра Начева спечели пети златен медал за България от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. 17-годишната ни състезателка триумфира в тройния скок на турнира по лека атлетика в аржентинската столица, след като се справи с конкуренцията на испанката Мария Висенте.

Тактиката бе да хвърля усилията си на двойки, разкри Адриан Андреев

Тактиката бе да хвърля усилията си на двойки, разкри Адриан Андреев

Заради травмата, тактиката бе да хвърля всички усилия на двойки, което се оказа и успешен ход - заяви Адриан Андреев, който на младежките олимпийски игри спечели сребърен медал при дуетите заедно с Ринки Хиджиката (Австралия). - А партньора си не съм го избирал аз, жребият ми го отреди.

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Смесената ни двойка в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров спечели втора титла на продължаващите в Буенос Айрес младежки олимпийски игри.

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

България спечели още един медал на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. В кат. над 85 кг Христо Христов завоюва сребро, което е второ наше отличие в щангите.

Класиране на спортистите ни в Рио

На игрите  Рио олимпийците ни спечелиха три медала - сребро на Мирела Демирева (лека атлетика), бронз на Елица Янкова (борба) и ансамбъла по художествена гимнастика.
Пълното класиране може да видите в прикачения файл ТУК

Олимпийците ни спечелиха 3 медала – сребро на Мирела Демирева (лека атлетика), бронз на Елица Янкова (борба) и ансамбъла по художествена гимнастика.

БАДМИНТОН – 3

Линда Зечири - 9 място
Габриела и Стефани Стоеви – 9 място

------------------------------------------------------------------------------------------------

БОКС – 3

Станимира Петрова (51 кг) – 9 място
Даниел Асенов (52 кг) - 9 място
Симеон Чамов (69 кг) – 9 място
--------------------------------------------------------------------------------------------------

БОРБА – 11

Елица Янкова (48 кг) – БРОНЗ
Мими Христова (58 кг) – 15 място
Тайбе Юсеин (63 кг) – 13 място
Владимир Дубов (57 кг) – 5 място
Борислав Новачков (65 кг) – 8 място
Георги Иванов (74 кг) – 12 място
Михаил Ганев (86 кг) – 8 място
Димитър Кумчев (125 кг) – 18 място

Даниел Александров (75 кг, кл. стил) – 11 място
Николай Байряков (85 кг, кл. стил) – 5 място
Елис Гури (98 кг, кл. стил) – 7 място
----------------------------------------------------------------------------------------------

ГРЕБАНЕ – 2

Георги Божилов и Кристиян Василев, двойка скул – 9 място

-------------------------------------------------------------------------------------------

ДЖУДО – 2

Ивайло Иванов (81 кг) – 7 място
Янислав Герчев (60 кг) – 9 място
--------------------------------------------------------------------------------------------

КАНУ- КАЯК - 2

Мирослав Кирчев, К1 1000 м – 18 място
Ангел Кодинов, С1 1000 м – 14 място, на C1200 м – 19 място
--------------------------------------------------------------------------------------------

КОЛОЕЗДЕНЕ - 1

Стефан Христов, шосе - не завършва поради падане
--------------------------------------------------------------------------------------------

ЛЕКА АТЛЕТИКА – 11

Мирела Демирева, скок на височина – СРЕБРО с изравнен личен рекорд 197 см

Ивет Лалова-Колио, на 200 м – осма, на 100 м е 20-та
Силвия Дънекова - 3000 м с препятствия, спряна заради употреба на допинг
Габриела Петрова, троен скок, 22-ра
Милица Мирчева, маратон, 108-ма
Радослава Мавродиева, тласкане гюле, 21-ва
Георги Цонов, троен скок, 39 –ти
Румен Димитров, троен скок, 26-ти
Тихомир Иванов, скок на височина, 10-ти с два пъти изравни личен рекорд
Георги Иванов, тласкане на гюле, 25-ти
Митко Ценов, 3000 м с пр., 41-ви

------------------------------------------------------------------------------------------------

МОДЕРЕН ПЕТОБОЙ – 1

Димитър Кръстанов, 33-ти
----------------------------------------------------------------------------------------------

ПЛУВАНЕ

Нина Рангелова, св. стил 200 м - 22-ра, 100 м – 31-ва
Венцислав Айдарски, маратон, 15-и
Александър Николов,100 м свободен стил, 41-ви
---------------------------------------------------------------------------------------------

СПОРТНА СТРЕЛБА – 3

Антоанета Бонева,25 м пистолет - 8-а, 10 метра - 41-ва
Антон Ризов, 10 м възд. пушка - 42-ри, 50 м пушка - 35-и и 50 м пушка -27-и
Самуил Донков, 10 м въз. пистолет 34-и, 50 м пистолет – 32-ри
----------------------------------------------------------------------------------------------

ТЕНИС - 2

Григор Димитров, 33-ти
Цветана Пиронкова, 33-та

-----------------------------------------------------------------------------------------

ФЕХТОВКА – 1

Панчо Пасков, сабя, 9-и
----------------------------------------------------------------------------------------

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА – 6

Михаела Маевска - ансамбъл – БРОНЗ
Ренета Камберова
Любомира Казанова
Цветелина Найденова
Християна Тодорова

Невяна Владинова, индивидуално, 7-а

 

Общо спортисти: 51

------------------------

Една трета от българските участници (16) се наредиха в призовата осмица (премирана с парични премии).

В Топ 10 записахме 22 класирания, но само три от тях са сред медалите. 1/5 от българските състезатели (9) - се класираха на 9-о място, приблизително до четвъртфинална фаза.

Осем останаха между 11-о и 20-о място, шест между 21-о и 30-о, а извън първите 30 имаме 13 спортисти (което е една четвърт от състава), плюс един не завършил поради падане.

---------------------

Класиране по медали: САЩ 121(46 зл), Вбр 67(27), Китай 70(26), Русия, Германия, Япония, Франция, Южна Корея, Италия, Австралия….., 65. България 3(0-1-2) 


Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC