Белчо Горанов награди призьорите във Великденския турнир за деца, лишени от родителски грижи

Белчо Горанов награди призьорите във Великденския турнир за деца, лишени от родителски грижи

Белчо Горанов, генерален секретар на БОК, награди призьорите във Великденски турнир за деца, лишени от родителски грижи. 27-ото издание на събитието се организира от „Българска спортна федерация за деца лишени от родителски грижи”(БСФДЛРГ), която вече е преименувана на „Българска спортна федерация за деца и младежи в риск“.

Стефка Костадинова преизбрана за председател на БОК

Стефка Костадинова преизбрана за председател на БОК

Стефка Костадинова бе преизбрана днес за председател на Българския олимпийски комитет с нов 4-годишен мандат. По време на редовното Отчетно-изборно събрание за Костадинова с тайно гласуване вота си дадоха 49 от 51 гласували членове, двама бяха против, при отсъствието на други кандидатури.

Недостижимите 209 на Стефка Костадинова в уникален фотоалбум „Да прескочиш света“

Недостижимите 209 на Стефка Костадинова в уникален фотоалбум „Да прескочиш света“

Днес в Музея на спорта бе официално представено илюстрованото издание, посветено на 30-годишнината на едно знаменито за българския и световния спорт събитие: поставянето на световния рекорд в скока на височина за жени 209 см по време на Световното в Рим 1987.

Пуснаха 10 100 марки с лика на ген. Владимир Стойчев

Пуснаха 10 100 марки с лика на ген. Владимир Стойчев

Марка с лика на ген. Владимир Стойчев бе валидирана днес в Музея на съобщенията в Централна поща. Печата положиха Йорданка Благоева, вицепрезидент на БОК, Деян Дънешки, директор на Български пощи, както и художникът доц. Илия Груев. 

Стотици спортни таланти стартират на Олимпийския зимен фестивал в Осогово

Стотици спортни таланти стартират на Олимпийския зимен фестивал в Осогово

Над 400 младежи от 22 клуба си дадоха среща в петото издание на Олимпийския зимен фестивал. Тази година домакин е ски-курортът Осогово, който напоследък е сред прогресиращите зимни центрове на България.

Класиране на българските спортисти на летните игри "Пекин 2008"

beijing logo

Бадминтон - 1 състезател
Петя Неделчева, 9-то място

Бокс - 2 състезатели
Борис Георгиев (64 кг), отпада на 1/8-финалите
Кубрат Пулев (над 91 кг), отпада на 1/8-финалите

Борба - 13 състезатели
жени
Елина Васева (63 кг), 7-мо място
Станка Златева (72 кг), сребърен медал

класически стил
Венелин Венков (55 кг), 17-то място
Армен Назарян (60 кг), 7-мо място
Николай Гергов (66 кг), 5-то място
Явор Янакиев (74 кг), бронзов медал
Калоян Динчев (96 кг), 14-то място
Иван Иванов (120 кг), 13-то място

свободен стил
Анатоли Гуйдя (60 кг) - не участва поради контузия

Радослав Великов (55 кг), бронзов медал
Серафим Бързаков (66 кг), 11-то място
Кирил Терзиев (74 кг), бронзов медал
Божидар Бояджиев (120 кг), 13-то място


Ветроходство - 1 състезателка
Ирина Константинова - уиндсърфинг (RS:X), 12-то място

Волейбол - 12 състезатели
5-то място:
Андрей Жеков, Боян Йорданов, Владимир Николов, Евгени Иванов
Иван Тасев, Костадин Стойков, Красимир Гайдарски, Матей Казийски
Пламен Константинов, Теодор Салпаров, Тодор Алексиев, Христо Цветанов

Гребане - 3 състезатели
Румяна Нейкова (скиф), олимпийска шампионка
Иво Янакиев и Мартин Янакиев (двойка скул), 10-то място

Кану-каяк - 2 състезатели
Деян Георгиев и Аднан Алиев (двуместно кану), 500 м - 7-мо място; 1000 м - отпадат на полуфиналите

Колоездене - 2 състезатели
Даниел Петров (шосе, масов старт), не завършва
Евгени Балев (шосе, масов старт), не завършва

Лека атлетика - 16 състезатели
норматив "А"
Даниела Йорданова, 1500 метра - не участва заради положителна
допингпроба
Добринка Шаламанова, 3000 метра с препятствия - не завършва в
сериите поради контузия на крака
Ивет Лалова, 100 метра - 15-то място, 200 м - 18-то място
Илиян Ефремов, овчарски скок - три неуспешни опита в
квалификацията
Инна Ефтимова, 100 м - 43-то време в сериите, 200 м - 26-то време на четвъртфиналите
Кольо Нешев, копие - 36-то място в квалификацията
Момчил Караилиев, троен скок - 11-то място на финала
Спас Бухалов, овчарски скок - 25-то място в
квалификацията
Тезджан Наимова, 100 м - 45-то време в сериите
Гита Додова, троен скок - 25-то място в квалификацията

норматив "Б"
Венера Гетова, диск - 34-то място в квалификацията
Георги Иванов, гюлле - три неуспешни опита в
квалификацията
Десислав Гунев, 100 метра - 58-мо време в сериите; 200 м - 54-то време в сериите
Николай Атанасов, скок на дължина - 35-то място в
квалификацията
Румяна Карапетрова, копие - 52-ро място в квалификацията
Цветелина Кирилова, 400 метра с препятствия - 14-то време в
полуфиналите

Плуване - 4 състезатели
Георги Палазов, 100 м бътерфлай - 60-то място; 200 м бътърфлай - 39-то място
Михаил Александров, 100 м бруст - 11-то място с национален рекорд, 200 м бруст - 24-то място с национален рекорд; 200 м съчетано с национален рекорд
Нина Рангелова, 200 м свободен стил - 30-то място с национален рекорд
Петър Стойчев, 1500 м свободен стил - 30-то място, 10 км плувен маратон - 6-то място

Спортна гимнастика - 2 състезатели
Йордан Йовчев, 8-мо място на халки
Николина Танкушева, 61-ви резултат в квалификацията

Спортна стрелба - 4 състезатали
Десислава Балабанова, 50 м пушка 3 х 20 - 28-мо място в
квалификацията, 10 м пневматична пушка - 26-то място в
квалификацията
Ирена Танова, 25 м пистолет - 37-мо място в квалификацията, 10 м пневматичен пистолет - 32-ро място в квалификацията
Мария Гроздева, 25 м пистолет - 5-то място, 10 м пневматичен пистолет - 11-то място в квалификацията
Таню Киряков, 50 м пистолет - 7-мо място, 10 м пневматичен пистолет - 10-то място в квалификацията

Стрелба с лък - 1 състезател
Даниел Павлов - 70м/72 стрели , 70м/12 стрели
59-ти в квалификациите, губи на 1/32-финалите от Балжинима
Циремпилов (Русия)

Тенис - 1 състезателка
Цветана Пиронкова - отпада във втория кръг, на 1/16-финали

Художествена гимнастика - 8 състезателки
индивидуално
Елизабет Паисиева, 19-то място
Симона Пейчева, 10-то място

ансамбъл, 5-то място:
Зорница Маринова, Йоанна Танчева, Йолита Манолова, Мая Пауновска, Татяна Тонгова, Цвета Кусева

*** Общо 72 спортисти - без 2 отпаднали (70 спортисти)
*** Премиите от ДАМС за игрите в "Пекин 2008":
златен медал - 140 000 лв.
сребърен медал 120 000 лв.
бронзов медал 100 000 лв.
4-то място 50 000 лв.
5-то място 40 000 лв.
6-то място 30 000 лв.
7-мо място 20 000 лв.
8-мо място 10 000 лв.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC