Белчо Горанов награди призьорите във Великденския турнир за деца, лишени от родителски грижи

Белчо Горанов, генерален секретар на БОК, награди призьорите във Великденски турнир за деца, лишени от родителски грижи. 27-ото издание на събитието се организира от „Българска спортна федерация за деца лишени от родителски грижи”(БСФДЛРГ), която вече е преименувана на „Българска спортна федерация за деца и младежи в риск“.

Стефка Костадинова преизбрана за председател на БОК

Стефка Костадинова бе преизбрана днес за председател на Българския олимпийски комитет с нов 4-годишен мандат. По време на редовното Отчетно-изборно събрание за Костадинова с тайно гласуване вота си дадоха 49 от 51 гласували членове, двама бяха против, при отсъствието на други кандидатури.

Недостижимите 209 на Стефка Костадинова в уникален фотоалбум „Да прескочиш света“

Днес в Музея на спорта бе официално представено илюстрованото издание, посветено на 30-годишнината на едно знаменито за българския и световния спорт събитие: поставянето на световния рекорд в скока на височина за жени 209 см по време на Световното в Рим 1987.

Пуснаха 10 100 марки с лика на ген. Владимир Стойчев

Марка с лика на ген. Владимир Стойчев бе валидирана днес в Музея на съобщенията в Централна поща. Печата положиха Йорданка Благоева, вицепрезидент на БОК, Деян Дънешки, директор на Български пощи, както и художникът доц. Илия Груев.

Стотици спортни таланти стартират на Олимпийския зимен фестивал в Осогово

Над 400 младежи от 22 клуба си дадоха среща в петото издание на Олимпийския зимен фестивал. Тази година домакин е ски-курортът Осогово, който напоследък е сред прогресиращите зимни центрове на България.

Манчева седма в бордъркроса в Ерзурум

BELCH GORANOV S NASHITE OLYMPIICI 2 copyСноубордистката Лия Манчева се класира на 7-о място в бордъркроса на продължаващия в турския зимен център Ерзурум Европейски младежки олимпийски фестивал, съобщава http://bgolympic.org

Манчева премина без проблеми до полуфиналите, където завърши четвърта и това й отреди място във финал Б. В него Лия остана трета и така зае седмо място в крайното класиране на дисциплината. Шампионка е Агате Силие от Франция. Преди два дни Манчева се нареди осма в паралелния гигантски слалом.

В бордъркроса при момчетата в четвъртфиналите Виктор Антонов остана трети в своята серия, а Камен Петров бе дисквалифициран, така и двамата не намериха място на полуфиналите. Така в крайното класиране Антонов е 12-и, а Петров – 15-и. Шампионът и тук е от Франция – Лукас Корнила.

В алпийските ски Гергана Заднепровска завърши на 19-о място в крайното класиране на слалом. Българката бе 21-ва след първия манш, но второто спускане й позволи да се изкачи две места напред. Шампионка е Ника Томшич от Словения.

Във фигурното пързаляне Пресияна Димитрова се нареди 11-а в крайното класиране. За това й помогна изпълнението във волната програма днес, тъй като след кратката преди два дни тя бе 13-а. В крайна сметка тя събра 97.86 точки, шампионка със 187.06 е рускинята Алина Загитова, запазила лидерството си след първата част от турнира. При момчетата Александър Златков зае 12-о място със 117.85 т., шампион със 195.21 е Пьотър Гюменник от Русия.

В шорттрека на 1500 м Георги Цветков отпадна още в сериите. Шампион е Питър Мъри от Люксембург. При момичетата титлата грабна Вера Раскасова от Русия, а двете наши представителки Калина и Мерия Гъркови също отпаднаха в сериите и не успяха да намерят място на полуфиналите. И тримата ни представители в шорттрека ще стартират утре в спринта на 500 м и в дисциплината 1000 м.

На посещение в олимпийското село днес бе ръководителят на българската делегация в Ерзурум Белчо Горанов. Генералният секретар на БОК разговаря с нашите спортисти, треньори и официални лица, пожела им успех до края на Фестивала, след което ги подкрепи на част от състезателните обекти – в ски и борд зоната и в залата за шорттрек.

Състезанията можете да гледате на живо чрез youtube стрийминг, който се отваря при зареждане страницата на Ерзурум2017: http://eyof2017erzurum.org