БОК утвърди делегацията за Пьонгчанг 2018, Радослав Янков - знаменосец

БОК утвърди делегацията за Пьонгчанг 2018, Радослав Янков - знаменосец

Общото събрание БОК утвърди българската делегация за ХХІII Олимпийски зимни игри ПьонгЧанг следващия месец. Делегатите решиха в най-престижната надпревара на планетата България да бъде представена от 19 състезатели в 6 спорта.

БОК стартира мащабен проект за следсъстезателна адаптация на спортистите

БОК стартира мащабен проект за следсъстезателна адаптация на спортистите

Българския олимпийски комитет стартират мащабен проект, който ще помогне за следсъстезателната адаптация на спортистите.

БОК връчи своите награди заедно с годишните спортни Икари за 2017

БОК връчи своите награди заедно с годишните спортни Икари за 2017

На стилна церемония в Националната галерия „Двореца" Българският олимпийски комитет връчи своите награди заедно с годишните спортни Икари.

София 2018 и БОК зарадваха деца на Коледен празник

София 2018 и БОК зарадваха деца на Коледен празник

Близо 600 деца получиха награди и отличия по време на Коледния спортен празник „Да подкрепим колективните спортове“, състоял се в зала Арена Армеец.

Стефка Костадинова водеше спортни легенди за 75 г. НСА и за официалния старт на София2018

Стефка Костадинова водеше спортни легенди за 75 г. НСА и за официалния старт на София2018

Емоционална церемония и спиращ дъха спектакъл белязаха официалния старт на инициатива София – Европейска столица на спорта.

БЪЛГАРСКАТА ОЛИМПИЙСКА ДЕЛЕГАЦИЯ

СЪСТАВ
НА БЪЛГАРСКАТА ОЛИМПИЙСКА ДЕЛЕГАЦИЯ
ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ ЛОНДОН 2012
Утвърден от Общото събрание на БОК проведено на 26 юни 2012

СПОРТИСТИ

Бадминтон – 1
Петя Неделчева

Бокс  - 4    
Детелин Далаклиев    – кат 56 кг
Александър Александров   – кат 49 кг
Тервел Пулев     – кат 91 кг
Стойка Петрова     – кат 51 кг

Борба - 9  
4 свободен стил 
Радослав Великов    - 55 кг   
Анатоли Гуйдя    - 60 кг 
Леонид Базан     - 66 кг 
Кирил Терзиев    - 74 кг

Станка Златева жени    - 72 кг

4 класически стил  
Александър Костадинов   - 55 кг  
Иво Ангелов     - 60 кг
Христо Маринов    - 84 кг
Елис Гури     - 96 кг

Вдигане тежести – 2
Иван Марков   - 85 кг    
Милка Манева   - 63 кг
     
Ветроходство - 2
Ирина Константинова   уиндсърфинг клас RS:X
Йоан Колев    уиндсърфинг клас RS:X

Волейбол – 12
Георги Братоев
Добромир Димитров
Валентин Братоев
Владимир Николов
Виктор Йосифов
Теодор Салпаров
Теодор Тодоров
Тодор Алексиев
Николай Пенчев
Николай Николов
Цветан Соколов 
Тодор Скримов

Спортна гимнастика - 2
Йордан Йовчев 
Ралица Милева

Художествена гимнастика - 7
Михаела Маевска - ансамбъл 
Ренета Камберова 
Елена Тодорова 
Християна Тодорова 
Цветелина Найденова 
Катрин Велкова 
Силвия Митева - индивидуално

Джудо – 1
Мартин Иванов - до 66 кг

Кану Каяк - 1
Мирослав Кирчев - К1 1000

Колоездене - 2
Данаил Петров - колоездене  шосе
Спас Гюров

Лека Атлетика - 8
Ивет Лалова - А нормативи 100 и 200м, 
Ваня Стамболова - А нормативи 400 м гладко бягане и 400м с препятствие 
Венелина Венева - А норматив скок височина 
Андриана Бънова - А норматив троен скок 
Силвия Дънекова - А норматив 3000м с препятствие
Виктор Нинов - Б норматив скок височина 
Георги Иванов - Б норматив гюлле 
Радослава Мавродиева - Б норматив гюлле

Плувни спортове - 4  
Екатерина Аврамова   А норматив 200 м гръб, Б норматив 200 м гръб
Нина Рангелова       Б норматив 100, 200 и 400 м свободен стил
Петър Стойчев   маратон
Венцислав Айдарски - Б норматив 1500м

Спортна стрелба - 4
Мария Гроздева - 25 м пистолет, 10м въздушен пистолет
Антоанета Бонева - 25 м пистолет, 10м въздушен пистолет
Антон Ризов - 10 м въздушна пушка, 50 м пушка   
Петя Луканова - 10 м въздушна пушка, 50 м пушка  

Стрелба с лък - 1
Явор Христов    

Тенис - 2 
Цветана Пиронкова
Григор Димитров

Фехтовка - 1
Маргарита Чомакова - сабя

Общо спортисти - 63

ТРЕНЬОРИ
Орлин Цветанов - бадминтон
Михаил Таков - бокс
Павел Сяров - бокс
Симеон Щерев - борба
Александър Нанев - борба
Михо Дуков - борба
Братан Ценов - борба
Стоян Добрев - борба
Иван Иванов - вдигане тежести
Кристияна Колева - вдигане тежести
Явор Колев - ветроходство
Никола Александров - ветроходство
Найден Найденов - волейбол
Георги Петров - волейбол
Камило Плачи - волейбол 
Илко Гиров - спортна гимнастика
Красимир Дунев - спортна гимнастика
Георги Георгиев - джудо 
Петър Мерков - кану каяк
Красимир Коев - колоездене    
Роберто Бономи - лека атлетика
Георги Димитров - лека атлетика
Атанас Иванов - лека атлетика
Георги Дангалаков - плуване
Красимир Туманов - плуване
Валери Григоров - спортна стрелба
Христо Маринов - спортна стрелба
Веселин Петков - спортна стрелба
Пламена Миткина - стрелба с лък
Кирил Пиронков - тенис
Димитър Димитров - тенис
Илиана Сиракова - художествена гимнастика
Ина Димитрова - художествена гимнастика
Мариела Пашалиева - художествена гимнастика
Силвия Митева - художествена гимнастика
Георги Чомаков - фехтовка

Технически лица
Велина Цекова - лека атлетика
Людмил Коцев - худ. гимнастика /хореограф/,
Димитър Спасов - стрелба/ оръжейник
без акредитация

Медицински лица
лекари
Стефан Стругаров - главен лекар 
Динко Захариев - волейбол
Ангел Лозанов - лека атлетика
Иван Иванов - бокс и щанги
Мариела Сиракова - художествена гимнастика

масажисти
Баязид Махмуд - борба 
Александър Върбанов - волейбол
Христо Иванов - за всички спортове
Цветелин Мишовски - художествена гимнастика, 
без акредитация

Ръководство
Стефка Костадинова - Председател на БОК, Ръководител на делегацията
Белчо Горанов - Генерален секретар на БОК, Зам. ръководител на делегацията
Румяна Динева - Шеф на мисия
Валентин Йорданов - Заместник шеф на мисия, 
      
Водачи на отбори
Любомир Ганев - волейбол
Добромир Карамаринов - лека атлетика
Валентин Савов - борба

Оперативно управление
Камелия Игнатова - администрация и международна дейност
Тодор Шабански - пресаташе    
Християн Янков - протокол
Лилия Пандурова - офис на делегацията

Вера Аткинсон - олимпийско аташе, /извън Олимпийското село/ 

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC