БОК утвърди делегацията за Пьонгчанг 2018, Радослав Янков - знаменосец

БОК утвърди делегацията за Пьонгчанг 2018, Радослав Янков - знаменосец

Общото събрание БОК утвърди българската делегация за ХХІII Олимпийски зимни игри ПьонгЧанг следващия месец. Делегатите решиха в най-престижната надпревара на планетата България да бъде представена от 19 състезатели в 6 спорта.

БОК стартира мащабен проект за следсъстезателна адаптация на спортистите

БОК стартира мащабен проект за следсъстезателна адаптация на спортистите

Българския олимпийски комитет стартират мащабен проект, който ще помогне за следсъстезателната адаптация на спортистите.

БОК връчи своите награди заедно с годишните спортни Икари за 2017

БОК връчи своите награди заедно с годишните спортни Икари за 2017

На стилна церемония в Националната галерия „Двореца" Българският олимпийски комитет връчи своите награди заедно с годишните спортни Икари.

София 2018 и БОК зарадваха деца на Коледен празник

София 2018 и БОК зарадваха деца на Коледен празник

Близо 600 деца получиха награди и отличия по време на Коледния спортен празник „Да подкрепим колективните спортове“, състоял се в зала Арена Армеец.

Стефка Костадинова водеше спортни легенди за 75 г. НСА и за официалния старт на София2018

Стефка Костадинова водеше спортни легенди за 75 г. НСА и за официалния старт на София2018

Емоционална церемония и спиращ дъха спектакъл белязаха официалния старт на инициатива София – Европейска столица на спорта.

КЛАСИРАНЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ ОЛИМПИЙЦИ НА ИГРИТЕ В ЛОНДОН 2012

Бадминтон – 1 класиране
Петя Неделчева 17-32
Бокс  - 4
Александър Александров – кат 49 кг 5
Детелин Далаклиев – кат 56 кг 5
Тервел Пулев – кат 91 кг бронз
Стойка Петрова – кат 51 кг 5
Борба - 9

4 свободен стил

Радослав Великов - 55 кг 5
Анатоли Гуйдя - 60 кг 13
Леонид Базан - 66 кг 14
Кирил Терзиев - 74 кг 14
Станка Златева -  жени - 72 кг сребро

4 класически стил

Александър Костадинов - 55 кг 12
Иво Ангелов - 60 кг 7
Христо Маринов - 84 кг 18
Елис Гури - 96 кг 7

Вдигане тежести – 2

Иван Марков - 85 кг 5
Милка Манева - 63 кг 5
Ветроходство - 2
Ирина Константинова уиндсърфинг клас RS:X 22
Йоан Колев уиндсърфинг клас RS:X 26

Волейбол – 12

1  Георги Братоев 4
7  Тодор Скримов 4
9  Добромир Димитров 4
10  Валентин Братоев 4
11 Владимир Николов (кап) 4
12 Виктор Йосифов 4
13 Теодор Салпаров 4
14 Теодор Тодоров 4
15 Тодор Алексиев 4
17 Николай Пенчев 4
18 Николай Николов 4
19 Цветан Соколов 4
Спортна гимнастика - 2
Йордан Йовчев 7
Ралица Милева 56

Художествена гимнастика - 7

Михаела Маевска ансамбъл 6
Ренета Камберова 6
Елена Тодорова 6
Християна Тодорова 6
Цветелина Найденова 6
Катрин Велкова 6
Силвия Митева индивидуално 8

Джудо – 1

Мартин Иванов - до 66 кг 17
Кану Каяк - 1
Мирослав Кирчев - К1 1000 11

Колоездене - 2

Данаил Петров шосе 61
Спас Гюров шосе - не завършва

Лека Атлетика - 8

Ивет Лалова 100 и 200м 19 и 20
Ваня Стамболова 400м с препятствия - не завършва
Силвия Дънекова 3000м с препятствия 38
Венелина Венева скок височина 20
Андриана Бънова троен скок 32
Радослава Мавродиева гюлле - 3 фаула
Виктор Нинов скок височина 28
Георги Иванов гюлле 22

Плувни спортове – 4

Екатерина Аврамова 100м гръб и 200м гръб 31 и 32
Нина Рангелова 100, 200 и 400м св. стил 24, 19 и 23
Петър Стойчев маратон 9
Венцислав Айдарски 1500м свободен стил 28
Спортна стрелба - 4
Мария Гроздева 25м пист., 10м в. пистолет 9 и 24
Антоанета Бонева 25м пист., 10м в. пистолет 9 и 10
Петя Луканова 10м в. пушка, 50м пушка 40 и 30
Антон Ризов 10м в. пушка, 50 м пушка, 50м легнал 22, 24 и 42

Стрелба с лък - 1

Явор Христов 33

Тенис - 2

Цветана Пиронкова 33
Григор Димитров 33

Фехтовка - 1

Маргарита Чомакова сабя 29

 

Общо спортисти - 63

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC