Ново злато за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Александра Начева спечели пети златен медал за България от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. 17-годишната ни състезателка триумфира в тройния скок на турнира по лека атлетика в аржентинската столица, след като се справи с конкуренцията на испанката Мария Висенте.

Тактиката бе да хвърля усилията си на двойки, разкри Адриан Андреев

Заради травмата, тактиката бе да хвърля всички усилия на двойки, което се оказа и успешен ход - заяви Адриан Андреев, който на младежките олимпийски игри спечели сребърен медал при дуетите заедно с Ринки Хиджиката (Австралия). - А партньора си не съм го избирал аз, жребият ми го отреди.

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Смесената ни двойка в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров спечели втора титла на продължаващите в Буенос Айрес младежки олимпийски игри.

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

България спечели още един медал на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. В кат. над 85 кг Христо Христов завоюва сребро, което е второ наше отличие в щангите.

Нови 5 български медала с двама шампиони на младежката олимпиада

Злато за Кирил Киров в микса на 10 м въздушен пистолет и за Мария Делчева в отборния бадминтон, минимум сребро за Адриан Андреев в тениса, бронз за Галя Шатова в щангите и за Едмонд Назарян в борбата

Конен спорт

Българският конен спорт дебютира на игрите в “Париж ‘24”. Във френската столица сме представени от ген. Владимир Стойчев и Крум Лекарски. В крайното класиране генералът е 11-ти от 99 състезатели. Стойчев скача и на следващата олимпиада “Амстердам ‘28”.

Единствения медал от игрите печелят Георги Гаджев, Петър Мандаджиев и Светослав Иванов – сребро в отборното на обездка “Москва ‘80”. В индивидуалната надпревара най-доброто ни представяне е пето място на Генко Рашков с Еуфория от Стокхолм през 1956-а. на всестранна езда.  Тогава игрите са в Мелбърн, но заради карантина на конете състезанията са преместени в Швеция.  Успехът на Рашков е дублиран през 1980  г. в Москва от Цветан Дончев – пак пети на всестранна езда.