Ново злато за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Ново злато за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Александра Начева спечели пети златен медал за България от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. 17-годишната ни състезателка триумфира в тройния скок на турнира по лека атлетика в аржентинската столица, след като се справи с конкуренцията на испанката Мария Висенте.

Тактиката бе да хвърля усилията си на двойки, разкри Адриан Андреев

Тактиката бе да хвърля усилията си на двойки, разкри Адриан Андреев

Заради травмата, тактиката бе да хвърля всички усилия на двойки, което се оказа и успешен ход - заяви Адриан Андреев, който на младежките олимпийски игри спечели сребърен медал при дуетите заедно с Ринки Хиджиката (Австралия). - А партньора си не съм го избирал аз, жребият ми го отреди.

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Смесената ни двойка в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров спечели втора титла на продължаващите в Буенос Айрес младежки олимпийски игри.

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

България спечели още един медал на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. В кат. над 85 кг Христо Христов завоюва сребро, което е второ наше отличие в щангите.

Нови 5 български медала с двама шампиони на младежката олимпиада

Нови 5 български медала с двама шампиони на младежката олимпиада

Злато за Кирил Киров в микса на 10 м въздушен пистолет и за Мария Делчева в отборния бадминтон, минимум сребро за Адриан Андреев в тениса, бронз за Галя Шатова в щангите и за Едмонд Назарян в борбата

Представянето на българите във Ванкувър

Шорттрек:

ЖЕНИ:

  • 500 м:
    • Евгения Раданова  9, отпада на четвъртфинал
    • Марина Георгиева-Николова – 32, два фаулстарта в сериите
  • 1500 м:
    • Евгения Раданова – 7,  Марина Георгиева-Николова – 17.
  • 1000 м:
    • Евгения Раданова – отпада в квалификациите

МЪЖЕ:

  • 1000 м:
    • Асен Пандов – 31, остава последен в серията си.

 

СНОУБОРД

ЖЕНИ:

  • бордъркрос:
    • Александра Жекова пада тежко в  тренировъчното спускане и не завършва квалификациите.

МЪЖЕ:

  • паралелен гигантски слалом:
    • Иван Ранчев -  26.

 

ШЕЙНИ

МЪЖЕ: единично:  Петър Илиев – 35, Иван Папукчиев – 37.

 

БИАТЛОН

МЪЖЕ:

  • 10 км:
    • Красимир Анев – 25
    • Михаил Клечоров – 59
    • Мирослав Кенанов – 82 
    • и Владимир Илиев - 83.
  • преследване:
    • Михаил Клечоров – 44
    •  и Красимир Анев – 45.
  • 20 км:
    • К.Анев – 25
    • М.Клечоров – 63
    • В.Илиев – 79
    • М.Богданов - 84.
  • щафета: България – 16.

ЖЕНИ:

  • 7.5 км:  Нина Кленовска – 62.
  • 5 км:  Нина Кленовска – 48.

 

СКИ-БЯГАНЕ

МЪЖЕ:

  • 15 км:
    • Веселин Цинзов – 50.
  • 30 км преследване:
    • Веселин Цинзов – не завършва.

ЖЕНИ:

  • 10 км:
    • Антония Григорова – 60
    • Теодора Малчева – 66.
  • 15 км преследване:
    • Антония Григорова – 62.

 

СКИ-АЛПИЙСКИ

МЪЖЕ:

  • спускане:
    • Стефан Георгиев – пада по трасето.
  • супер Г:
    • Стефан Георгиев – 41.
  • суперкомбинация:
    • Стефан Георгиев – 34.
  • гигантски слалом:
    • Стефан Георгиев – 48.
  • слалом:
    • Килиан Албрехт -20 и Стефан Герогиев – 25.

ЖЕНИ:

  • спускане:
    • Мария Киркова – 33.
  • супер Г:
    • Мария Киркова – не завършва.
  • гигантски слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.
  • слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC