Варненци отново с най-много титли на Олимпийския младежки фестивал в Албена

Варненци отново с най-много титли на Олимпийския младежки фестивал в Албена

Младите варненски спортисти за поредна година спечелиха най-много титли и медали на завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски летен фестивал.

Над 100 делегати се включиха в 36-та сесия на Националната олимпийска академия на БОК

Над 100 делегати се включиха в 36-та сесия на Националната олимпийска академия на БОК

Повече от 100 студенти, ученици, преподаватели и спортни деятели участваха в ХХХVІ сесия на Националната олимпийска академия на БОК и VІ сесия за учители и спортни деятели, които бяха на спортната база на НСА „Васил Левски“ в Несебър от 7 до 11 юни.

Три смели новозеландки посетиха централата на БОК

Три смели новозеландки посетиха централата на БОК

Три състезателки от Нова Зеландия, работили преди време в спортния отдел на Международния олимпийски комитет и предприели в момента поход с колела от седалището на МОК в Лозана до тяхната Родина, посетиха днес централата на БОК.

Проф. Пенчо Гешев връчи специална грамота на МОК на Сани Жекова

Проф. Пенчо Гешев връчи специална грамота на МОК на Сани Жекова

Българската федерация по ски и Българския олимпийски комитет закриха със стилна церемония състезателен сезон 2017/2018. Той мина под знака на Олимпийските игри в ПьонгЧанг,

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерация бяха приети с пълно мнозинство за нови членове на Българския олимпийски комитет.

Представянето на българите във Ванкувър

Шорттрек:

ЖЕНИ:

  • 500 м:
    • Евгения Раданова  9, отпада на четвъртфинал
    • Марина Георгиева-Николова – 32, два фаулстарта в сериите
  • 1500 м:
    • Евгения Раданова – 7,  Марина Георгиева-Николова – 17.
  • 1000 м:
    • Евгения Раданова – отпада в квалификациите

МЪЖЕ:

  • 1000 м:
    • Асен Пандов – 31, остава последен в серията си.

 

СНОУБОРД

ЖЕНИ:

  • бордъркрос:
    • Александра Жекова пада тежко в  тренировъчното спускане и не завършва квалификациите.

МЪЖЕ:

  • паралелен гигантски слалом:
    • Иван Ранчев -  26.

 

ШЕЙНИ

МЪЖЕ: единично:  Петър Илиев – 35, Иван Папукчиев – 37.

 

БИАТЛОН

МЪЖЕ:

  • 10 км:
    • Красимир Анев – 25
    • Михаил Клечоров – 59
    • Мирослав Кенанов – 82 
    • и Владимир Илиев - 83.
  • преследване:
    • Михаил Клечоров – 44
    •  и Красимир Анев – 45.
  • 20 км:
    • К.Анев – 25
    • М.Клечоров – 63
    • В.Илиев – 79
    • М.Богданов - 84.
  • щафета: България – 16.

ЖЕНИ:

  • 7.5 км:  Нина Кленовска – 62.
  • 5 км:  Нина Кленовска – 48.

 

СКИ-БЯГАНЕ

МЪЖЕ:

  • 15 км:
    • Веселин Цинзов – 50.
  • 30 км преследване:
    • Веселин Цинзов – не завършва.

ЖЕНИ:

  • 10 км:
    • Антония Григорова – 60
    • Теодора Малчева – 66.
  • 15 км преследване:
    • Антония Григорова – 62.

 

СКИ-АЛПИЙСКИ

МЪЖЕ:

  • спускане:
    • Стефан Георгиев – пада по трасето.
  • супер Г:
    • Стефан Георгиев – 41.
  • суперкомбинация:
    • Стефан Георгиев – 34.
  • гигантски слалом:
    • Стефан Георгиев – 48.
  • слалом:
    • Килиан Албрехт -20 и Стефан Герогиев – 25.

ЖЕНИ:

  • спускане:
    • Мария Киркова – 33.
  • супер Г:
    • Мария Киркова – не завършва.
  • гигантски слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.
  • слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC